Resultater / Ergebnisse » Skuer / Schau-Ergebnisse » 2010
Team Marlboro Tiger i ringen på HAS 2010 - Årsvinder i brugsklasse hanner.

Tillykke med de flotte resultater

seneste nyt -

 

Team Ilskovs' Mai med Team Marlboro Gabbie
NB! Har vi glemt dit resultat, så mail gerne til os.
HAS2010 Vinder af opdrætsklassen




Landsdelsskue i Ringkøbing den 24. maj 2010 - Vinder af opdrætsklasserne og afkomstgrupperne.



Skue resultater 2010
     
Team Marlboro Amy Joe - Glenn
Klasse
Placering
13. - 15.08.2010 HAS
Yngsteklasse tæver
SG13
24.07.10 SSM Svensk Vinner
Yngsteklasse tæver
SG 33
04.07.10 Kombiskue Hjørring
Yngsteklasse tæver
SG 5
20.06.10 Kombiskue Skanderborg
Yngsteklasse tæver
SG 4
30.05.10 Kombiskue Grenå
Yngsteklasse tæver
SG 4
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing
Yngsteklasse tæver
SG 9
09.05.10 Kombiskue Odder 
Yngsteklasse tæver
SG 8
21.03.10 Kombiskue Suså
Yngsteklasse tæver
SG 13
 
   
     
Team Marlboro (B)Ojan - N.O.
Klasse
Placering
13. - 15.08.2010 HAS Yngsteklasse hanner
SG 17 
30.05.10 Kombiskue Grenå

Yngsteklasse hanner

SG 4
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 

Yngsteklasse hanner

SG 9
18.04.10 Landsdelsskue Nibe 

Yngsteklasse hanner

SG 2
     
     
Team Marlboro Chipsy - Arne Johansen, Norge
Klasse
Placering

11.04.10 udstilling Norge

6 - 8 mdr. tæver 

Klassevinder

07.03.10 Helga, Norge

4 - 6 mdr. tæver

Klassevinder

     
     
Team Marlboro Chello - Arne Johansen, Norge 
 Klasse
Placering 
17.10.10 Kombiskue i Frederikshavn

Yngsteklasse hanner

Klassevinder

25.09.2010 udstilling i Askim i Norge 12 - 18 mdr. hanner

Klassevinder

13. - 15.08.2010 HAS 9 - 12 mdr. hanner Årsvinder
     
     
Team Marlboro Cosmo - Tom, Norge
Klasse
Placering
24.07.10 SSM Svensk Vinner
10 - 12 mdr. hanner Årsvinder
17.07.10 Norsk Vinner
9 - 12 mdr. hanner Årsvinder
04.10 udstilling Norge 6 - 9 mdr. hanner

Klassevinder

03.10 udstilling Norge 6 - 9 mdr. hanner

Klassevinder

24.10 udstilling i Kongsberg Norge Junior klasse hanner

Klassevinder

     
     
Team Marlboro Chico - Per/Kim/John  Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers Yngsteklasse hanner
SG 2
13. - 15.08.2010 HAS 9 - 12 mdr. hanner
SL 7
24.07.10 SSM Svensk Vinner
10 - 12 mdr. hanner
SL 7
30.05.10 Kombiskue Grenå
8 - 10 mdr. hanner
SL 2
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 
8 - 10 mdr. hanner

Klassevinder

09.05.10 Kombiskue Odder 
6 - 8 mdr. hanner
SL 2
18.04.10 Landsdelsskue Nibe  
6 - 8 mdr. hanner

Klassevinder

     
     
Team Marlboro Cobo - Ib
Klasse
Placering
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 
8 - 10 mdr. hanner
SL 2
18.04.10 Landsdelsskue Nibe 
6 - 8 mdr. hanner
SL 3
     
     
Team Marlboro Coco - Gordon Klasse Placering
13. - 15.08.2010 HAS 9 - 12 mdr. tæver  SL 8
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  8 - 10 mdr. tæver SL 6
18.04.10 Landsdelsskue Nibe   6 - 8 mdr. tæver SL 3
21.03.10 Løkken-Vrå
6 - 8 mdr. tæver SL 2
     
     
Team Marlboro Deco - Claus Fjordbak
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers Brugsklasse hanner F 3 
13. - 15.08.2010 HAS Brugsklasse hanner F 4
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup Brugsklasse hanner F 3
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Brugsklasse hanner F 3
09.05.10 Kombiskue Odder 
Brugsklasse hanner F 2
18.04.10 Landsdelsskue Nibe 
Brugsklasse hanner F 2

01.04.10 Kombiskue Skovbo

Brugsklasse hanner F 2
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
Brugsklasse hanner F 2
     
     
Team Marlboro Eagle - Jesper/Solveig Klasse Placering
3.10.10 Kombiskue Randers 10 - 12 mdr. hanner SL 3
13. - 15.08.2010 HAS
6 - 9 mdr. hanner
SL 10 
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 
6 - 8 mdr. hanner
SL 7
     
     
Team Marlboro Echo - Jens Klasse 
Placering 
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 
6 - 8 mdr. hanner
SL 8
     
     
Team Marlboro Eraser - Heidi Klasse  Placering
04.07.10 Kombiskue Hjørring
6 - 8 mdr. hanner
SL 2
     
     
Team Marlboro Emmie - Pernille og Kim Klasse  Placering
17.10.10 Kombiskue Frederikshavn 10 - 12 mdr. tæver SL 4
3.10.10 Kombiskue Randers 10 - 12 mdr. tæver SL 4
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 
6 - 8 mdr. tæver 
SL 9
     
     
Team Marlboro Ember - Anette Klasse  Placering
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 
6 - 8 mdr. tæver 
SL 15
     
     
Team Marlboro Eah
Klasse 
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers 10 - 12 mdr. tæver SL 8 
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  6 - 8 mdr. tæver SL 16
     
     
Team Marlboro Ebonie - Gitte
Klasse
Placering
04.07.10 Kombiskue Hjørring
Brugsklasse tæver  Klassevinder 
30.05.10 Kombiskue Grenå Brugsklasse tæver F 2
18.04.10 Landsdelsskue Nibe  Brugsklasse tæver F 2
     
     
Team Marlboro Freya - Lene og Gordon
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers 8 - 10 mdr. tæver Klassevinder 
13. - 15.08.2010 HAS 6 - 9 mdr. tæver  SL 5 
04.07.10 Kombiskue Hjørring
6 - 8 mdr. tæver SL 5
20.06.10 Kombiskue Skanderborg 4 - 6 mdr. tæver SL 3
30.05.10 Kombiskue Grenå 4 - 6 mdr. tæver SL 2
09.05.10 Kombiskue Odder 
4 - 6 mdr. tæver SL 5
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
Babyklasse tæver SL 4
     
     
Team Marlboro Gabbie - Henriette
Klasse
Placering
13. - 15.08.2010 HAS 6 - 9 mdr. tæver SL 9
24.07.10 SSM Svensk Vinner
6 - 8 mdr. tæver SL 12
04.07.10 Kombiskue Hjørring
4 - 6 mdr. tæver SL 3
20.06.10 Kombiskue Skanderborg 4 - 6 mdr. tæver SL 5
30.05.10 Kombiskue Grenå 4 - 6 mdr. tæver SL 3
09.05.10 Kombiskue Odder  Babyklasse tæver Klassevinder
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
Babyklasse tæver Klassevinder
     
     
Team Marlboro Gaya - Linette Egholm  Klasse Placering
30.05.10 Kombiskue Grenå 4 -6 mdr. tæver SL 7
     
     
Team Marlboro Ganni - Carine Nielsen
Klasse
Placering
30.05.10 Kombiskue Grenå 4 -6 mdr. hanner SL 6
09.05.10 Kombiskue Odder  Babyklasse hanner Klassevinder 
     
     
Team Marlboro Gangster - Line Dohn
Klasse
Placering
04.07.10 Kombiskue Hjørring
4 -6 mdr. hanner SL 4
20.06.10 Kombiskue Skanderborg 4 -6 mdr. hanner SL 2
30.05.10 Kombiskue Grenå 4 -6 mdr. hanner SL 4
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
Babyklasse hanner SL 2
     
     
Team Marlboro Harley - Jørgen
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers 8 - 10 mdr. hanner Klassevinder 
13. - 15.08.2010 HAS 6 - 9 mdr. hanner SL 2 
04.07.10 Kombiskue Hjørring
4 -6 mdr. hanner SL 2
     
     
Team Marlboro Hilton - Christian
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers 8 - 10 mdr. hanner SL 2
13. - 15.08.2010 HAS 6 - 9 mdr. hanner  SL 13
04.07.10 Kombiskue Hjørring
4 -6 mdr. hanner SL 3
     
     
Team Marlboro Honda - Peter og Jette  Klasse Placering
3.10.10 Kombiskue Randers 8 - 10 mdr. tæver SL 6
13. - 15.08.2010 HAS 6 - 9 mdr. tæver SL 25 
     
     
Team Marlboro Ibi - Finn og Per
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers Babyklasse tæver Klassevinder 
     
     
Team Marlboro Izak - Marc
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers Babyklasse hanner SL 2 
     
     
Team Marlboro Jaguar - Thomas
Klasse
Placering
13. - 15.08.2010 HAS Brugsklasse  hanner VA 3
     
     
Team Marlboro Jara - Per og Kim
Klasse
Placering 
13. - 15.08.2010 HAS Brugsklasse  tæver F 6
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Brugsklasse  tæver F 12
     
     
Team Marlboro Jira - Per Frost
Klasse
Placering
13. - 15.08.2010 HAS Brugsklasse  tæver VA 5
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Brugsklasse  tæver F 6
     
     
Team Marlboro Lasso - Claus Jensen
Klasse
Placering
09.05.10 Kombiskue Odder 
Brugsklasse hanner F 5
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
Brugsklasse hanner F 10
     
     
Team Marlboro Leki - Finn og Kim Klasse Placering
18.04.10 Landsdelsskue Nibe Brugsklasse  tæver
F 7
     
     
Team Marlboro Sacco - Dorthe
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers
Brugsklasse hanner 
F 5
18.04.10 Landsdelsskue Nibe 
Brugsklasse hanner
F 5
05.04.10 Skue i Tyskland
Unghundeklasse hanner
SG 5
 
 
 
     
Team Marlboro Tiffany - Allan
Klasse
Placering
18.04.10 Landsdelsskue Nibe  Unghundeklasse tæver
SG 3
     
     
Team Marlboro Tiger - Thomas
Klasse
Placering
5. september 2010 Siegerschau i Nürnberg, Tyskland Brugsklasse hanner F 13
13. - 15.08.2010 HAS Brugsklasse hanner VA 1 - Årsvinder
08.08.10 Skue i Am Krummenhäger See e.V. Tyskland
Brugsklasse hanner F 12
24.07.10 SSM Svensk Vinner
Brugsklasse hanner VA 3
20.06.10 LG Schau i Rochiltz e. V. Sachsen Tyskland Brugsklasse hanner F 3
13.06.10 Skue i Beeskow Tyskland
Unghundeklasse hanner
Klassevinder
30.05.10 Skue i Bordesholm Tyskland
Unghundeklasse hanner
Klassevinder
09.05.10 Skue i Hannover Tyskland
Unghundeklasse hanner
Klassevinder
17.04.10 Skue i Tyskland
Unghundeklasse hanner
Klassevinder
     
     
Team Marlboro Ultima - Gitte
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers Brugsklasse tæver Klassevinder 
04.07.10 Kombiskue Hjørring
Unghundeklasse tæver  
Klassevinder 
20.06.10 Kombiskue Skanderborg Unghundeklasse tæver 
Klassevinder
09.05.10 Skue i Hannover Tyskland
Unghundeklasse tæver 
SG 4
     
     
Team Marlboro Quess - Per
Klasse
Placering
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Brugsklasse tæver F 2
30.04.10 Skue Rosklide Brugsklasse tæver F 2
     
     
Team Marlboro Quno - Palle
Klasse
Placering
04.07.10 Kombiskue Hjørring
Brugsklasse hanner F 2
20.06.10 Kombiskue Skanderborg Brugsklasse hanner F 2
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup Brugsklasse hanner F 5
30.05.10 Kombiskue Grenå Brugsklasse hanner F 3
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Brugsklasse hanner F 6
25.04.10 Skue i Tyskland
Brugsklasse hanner F 3
28.02.10 Kombiskue Suså
Unghundeklasse hanner
Klassevinder
     
     
Team Marlboro Xenia - Fru Jensen
Klasse
Placering
3.10.10 Kombiskue Randers Unghundeklasse tæver  SG 5
13. - 15.08.2010 HAS Unghundeklasse tæver  SG 23 
26.06.10 Kombiskue Haderslev Unghundeklasse tæver
Klassevinder
20.06.10 Kombiskue Skanderborg Unghundeklasse tæver SG 9
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup Unghundeklasse tæver SG 7
30.05.10 Kombiskue Grenå Unghundeklasse tæver
SG 4
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Unghundeklasse tæver
SG 6
13.05.10 Kombiskue Vallensbæk 
Unghundeklasse tæver
SG 2
09.05.10 Kombiskue Odder
Unghundeklasse tæver
Klassevinder
18.04.10 Landsdelsskue Nibe 
Yngsteklasse tæver
SG 6
14.03.10 Kombiskue Frederikssund
Yngsteklasse tæver
SG 5
28.02.10 Kombiskue Suså
Yngsteklasse tæver
SG 3
     
     
Team Marlboro Vanco - Niller
Klasse
Placering
24.07.10 SSM Svensk Vinner
Unghundeklasse hanner
SG 17
20.06.10 Kombiskue Skanderborg
Unghundeklasse hanner
SG 3
12.06.10 Landsdelsskue Ballerup
Unghundeklasse hanner
SG 6
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing 
Unghundeklasse hanner
SG 3
09.05.10 Kombiskue Odder 
Unghundeklasse hanner
SG 3
18.04.10 Landsdelsskue Nibe
Unghundeklasse hanner
SG 4
21.03.10 Kombiskue Løkken-Vrå
Unghundeklasse hanner
SG 4 
28.02.10 Kombiskue Suså
Unghundeklasse hanner
SG 2
     
     
Team Marlboro Venus - Brian Borg
Klasse
Placering
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Unghundeklasse tæver SG 7
18.04.10 Landsdelsskue Nibe  Unghundeklasse tæver SG 4
28.02.10 Kombiskue Suså Unghundeklasse tæver
SG 3
     
     
Team Marlboro Zlatan - Finn
Klasse Placering
30.05.10 Kombiskue Grenå Yngsteklasse hanner SG 3
24.05.10 Landsdelsskue Ringkøbing  Yngsteklasse hanner SG 3
09.05.10 Kombiskue Odder 
Yngsteklasse hanner SG 2
18.04.10 Landsdelsskue Nibe
Yngsteklasse hanner
SG 4
21.03.10 Løkken-Vrå
Yngsteklasse hanner
SG 3
 

 
 
 
 
Team Marlboro Zico - Torben Pihl
Klasse Placering
17.10.10 Kombiskue Frederikshavn Unghundeklasse hanner SG 4
13. - 15.08.2010 HAS Unghundeklasse hanner SG 13 
28.02.10 Kombiskue Løkken-Vrå
Yngsteklasse hanner SG 6
     
     
NB! Har vi glemt dit resultat, så mail gerne til os.
Team Marlboro|Finn - Glenn - Gordon og Per | Copyright © Team Marlboro 2016 & 2017 - all rights reserved