Resultater / Ergebnisse » Skuer / Schau-Ergebnisse » 2011
Team Marlboro Quess - årsvinder på HAS 2011 i brugsklasse tæver.

Tillykke med de flotte resultater

Seneste nyt er markeret med-

 

Team Ilskovs' Mai med Team Marlboro Gabbie
NB! Har vi glemt dit resultat, så mail gerne til os.


BSZS 2011 opnåede vi at blive placeret som 9´ende bedste i opdrætsklassen



HAS 2011 Vinder af opdrætsklassen




Landsdelsskuerne i Haderslev den 25. april 2011 og Ringkøbing den 13. juni 2011 - Vinder af opdrætsklasserne.



Skue resultater 2011
     
Team Marlboro Cosmo - Rune
Klasse
Placering
24.09.11 Skue i Fredrikstad, Norge Brugsklasse hanner F 2
29. - 31.07.11 SSM (svenske mesterskaber) Unghundeklasse hanner SG 3
24.07.11 Norsk Vinner i Frederikstad Unghundeklasse hanner Årsvinder
18.06.11 Skue i Avd Hedemark, Norge Unghundeklasse hanner Klassevinder
12.06.11 Skue i Nesbyen, Norge Unghundeklasse hanner SG 3
11.06.11 Skue i Nesbyen, Norge Unghundeklasse hanner SG 2
20.02.11 Skue i Lothe/Westfallen Tyskland Yngsteklasse hanner SG 8
     
     
Team Marlboro Chello - Arne
Klasse
Placering
2. - 4.09.11 BSZS i Nürnberg Unghundeklasse hanner SG 79
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring  Unghundeklasse hanner SG 6
17.07.11 Kombiskue i Rønnede Unghundeklasse hanner Klassevinder
26.06.11 Landsdelsskue Bad Oeynhausen Tyskland Unghundeklasse hanner SG 6
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Unghundeklasse hanner SG 2
05.06.11 Landsdelsskue Rostock - Tyskland Unghundeklasse hanner SG 3
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Unghundeklasser hanner Klassevinder
02.04.11 Kombiskue Brønderslev Unghundeklasser hanner Klassevinder
13.03.11 Kombiskue i Ålborg Yngsteklasse hanner Klassevinder
     
     
Team Marlboro Chico - Jette og Peter
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Unghundeklasse hanner SG 11
27.02.11 Kombiskue i Suså Yngsteklasse hanner SG 5
     
     
Team Marlboro Chipsy - Arne
Klasse
Placering
27.02.11 Kombiskue i Suså Yngsteklasse tæver SG 11
     
     
Team Marlboro Cobo - Ib Klasse
Placering
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Unghundeklasse hanner SG 7
     
     
Team Marlboro Coco - Gordon
Klasse
Placering
13.03.11 Kombiskue i Ålborg Yngsteklasse tæver Klassevinder
     
     
Team Marlboro Deco - Claus Klasse Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Brugsklasse hanner F 5
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Brugsklasse hanner F 3
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Brugsklasse hanner F 2
02.04.11 Kombiskue Brønderslev Brugsklasse hanner Klassevinder
     
     
Team Marlboro Eagle - Solveig og Jesper
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Unghundeklasse hanner SG 16
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Unghundeklasse hanner SG 8
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Yngsteklasse hanner SG 6
13.03.11 Kombiskue i Ålborg Yngsteklasse hanner SG 4
     
     
Team Marlboro Emmie - Pernille
Klasse
Placering
2. - 4.09.11 BSZS i Nürnberg Unghundeklasse tæver SG 111
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Unghundeklasse tæver SG 6
17.07.11 Landsdelsskue Ostrhauderfehn Tyskland Unghundeklasse tæver SG 15
26.06.11 Landsdelsskue Bad Oeynhausen Tyskland Unghundeklasse tæver SG 6
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Unghundeklasse tæver SG 2
05.06.11 Landsdelsskue Rostock - Tyskland Unghundeklasse tæver SG 6
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Yngsteklasse tæver SG 2
02.04.11 Kombiskue Brønderslev Yngsteklasse tæver Klassevinder
13.03.11 Kombiskue Ålborg Yngsteklasse tæver SG 4
     
     
Team Marlboro Eraser - Per
Klasse
Placering
13.03.11 Kombiskue i Ålborg Yngsteklasse hanner SG 3
     
     
Team Marlboro Freya - Lene og Gordon  Klasse Placering
2. - 4.09.11 BSZS i Nürnberg Unghundeklasse tæver SG 46
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Unghundeklasse tæver Årsvinder
26.06.11 Landsdelsskue Bad Oeynhausen Tyskland Yngsteklasse tæver SG 4
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Yngsteklasse tæver Klassevinder
05.06.11 Landsdelsskue Rostock - Tyskland Yngsteklasse tæver SG 5
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Yngsteklasse tæver Klassevinder
     
     
Team Marlboro Gabbie - Henriette
Klasse
Placering
01.10.11 Kombiskue i Silkeborg Unghundeklasse tæver SG 3
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Unghundeklasse tæver SG 8
29. - 31.07.11 SSM (svenske mesterskaber) Unghundeklasse tæver SG 13
02.07.11 Landsdelsskue i Greve  Yngsteklasse tæver SG 2
26.06.11 Kombiskue Skanderborg Yngsteklasse tæver SG 2
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Yngsteklasse tæver SG 5
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Yngsteklasse tæver SG 9
02.04.11 Kombiskue Brønderslev Yngsteklasse tæver SG 6
13.03.11 Kombiskue i Ålborg Yngsteklasse tæver SG 3
     
   
Team Marlboro Harley - Jørgen og Herman
Klasse
Placering
13.11.11 Skue i Bad Fallingbostel, Tyskland Unghundeklasse hanner

Klassevinder

17.10.11 Skue i Herzberg, Tyskland  Unghundeklasse hanner

Klassevinder

2. - 4.09.11 BSZS i Nürnberg Unghundeklasse hanner Verdensvinder
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Unghundeklasse hanner Årsvinder

31.07.11 Landsdelsskue i Tyskland

Unghundeklasse hanner

Klassevinder

15.05.11 Skue Wiedenbrück, Tyskland

Yngsteklasse hanner

Klassevinder

25.04.11 Skue Landsberg, Tyskland Yngsteklasse hanner Klassevinder

03.04.11 Skue Bad Lippspringe, Tyskland

Yngsteklasse hanner Klassevinder

 

 

 

     
Team Marlboro Hilton - Christian
Klasse
Placering
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Yngsteklasse hanner SG 5
     
     
Team Marlboro Ibi - Finn og Per
Klasse
Placering
13.3.11 Kombiskue i Ålborg 6 - 9 mdr. tæver SL 3
     
     
Team Marlboro Izzi - Else Marie
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Yngsteklasse tæver  SG 20
     
     
Team Marlboro Izak - Mark
Klasse
Placering
13.3.11 Kombiskue i Ålborg 6 - 9 mdr. hanner SL 2
     
     
Team Marlboro Jaguar - Thomas/Rainer
Klasse
Placering
2. - 4.09.11 BSZS i Nürnberg Brugsklasse hanner F 59
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Brugsklasse hanner VA 2
29. - 31.07.11 SSM (svenske mesterskaber) Brugsklasse hanner VA 3
17.07.11 Kombiskue i Rønnede Brugsklasse hanner

Klassevinder

02.07.11 Landsdelsskue i Greve Brugsklasse hanner

Klassevinder

13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Brugsklasse hanner F 2
     
     
Team Marlboro Jako - Jørgen
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. hanner SL 5
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6- 9 mdr. hanner SL 10
02.04.11 Kombiskue Brønderslev 6- 9 mdr. hanner SL 2
27.02.11 Kombiskue i Suså
4 - 6 mdr. hanner
SL 2
13.03.11 Kombiskue i Ålborg
4 - 6 mdr. hanner
SL 2
     
     
Team Marlboro Janko - Arne
Klasse
Placering
26.11.11 Skue Norge Yngsteklasse hanner Norsk Juniorvinder
17.10.11 Skue Norge Yngsteklasse hanner SG 4
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. hanner Årsvinder
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6 - 9 mdr. hanner SL 2
28.05.11 Skue Norge 6 - 9 mdr. hanner SL 2
02.04.11 Skue Norge 6 - 9 mdr. hanner Klassevinder
22.01.11 Skue Norge
4 - 6 mdr. hanner
SL 2
28.02.11 Skue Norge
4 - 6 mdr. hanner
SL 2
12.03.11 Skue Norge 
4 - 6 mdr. hanner
SL 3
     
     
Team Marlboro Java - Jessica
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 14
29. - 31.07.11 SSM (svenske mesterskaber) 9 - 12 mdr. tæver SL 9
     
     
Team Marlboro Jazz - Jette
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 21 
     
     
Team Marlboro Jessie - Gordon
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 3
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6 - 9 mdr. tæver SL 7
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev 6 - 9 mdr. tæver SL 3
02.04.11 Kombiskue Brønderslev 6 - 9 mdr. tæver SL 2
13.03.11 Kombiskue i Ålborg  4 - 6 mdr. tæver Klassevinder
     
     
Team Marlboro Joyce - Arne
Klasse
Placering
12.11.11 Skue i Norge  Yngsteklasse tæver SG 2
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 4
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6 - 9 mdr. tæver SL 2
02.04.11 Skue Norge 6 - 9 mdr tæver Klassevinder
22.01.11 Skue Norge 4 - 6 mdr. tæver Klassevinder
28.02.11 Skue Norge 4 - 6 mdr. tæver SL 3
12.03.11 Skue Norge 4 - 6 mdr. tæver SL 4
     
     
Team Marlboro Jolina - Tony og Gordon
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 18
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev 6 - 9 mdr. tæver SL 5
02.04.11 Kombiskue Brønderslev 6 - 9 mdr. tæver SL 3
13.03.11 Kombiskue i Ålborg 4 - 6 mdr. tæver  SL 2
     
     
Team Marlboro Joy - Erik
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 13
03.07.11 Kombiskue i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 2
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6 - 9 mdr. tæver SL 16
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev 6 - 9 mdr. tæver SL 4
02.04.11 Kombiskue Brønderslev 6 - 9 mdr. tæver SL 4
13.03.11 Kombiskue i Ålborg 4 - 6 mdr. tæver SL 3
     
     
Team Marlboro Jodie - Annie
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 9 - 12 mdr. tæver SL 7
16.07.11 Ungdomsudstilling Odense 9 - 12 mdr. tæver Klassevinder
26.06.11 Kombiskue Skanderborg 9 - 12 mdr. tæver SL 3
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev 6 - 9 mdr. tæver SL 6
     
     
Team Marlboro Kamiah - Jesper
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. tæver SL 21
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6 - 9 mdr. tæver SL 17
 
 
   
     
Team Marlboro Karmen - Arne
Klasse
Placering
12.11.11 Skue i Norge  9 - 12 mdr. tæver SL 2
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. tæver SL 6
28.05.11 Skue Norge 6 - 9 mdr. tæver Klassevinder
02.04.11 Skue Norge 4 - 6 mdr. tæver SL 2
02.04.11 Skue Norge 4 - 6 mdr. tæver SL 2
     
     
Team Marlboro Kashmir - Per
Klasse
Placering
01.10.11 Kombiskue i Silkeborg 9 - 12 mdr. hanner Klassevinder
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. hanner Årsvinder
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6 - 9 mdr. hanner Klassevinder
     
     
Team Marlboro Kobra - Henrik og Per
Klasse
Placering
01.10.11 Kombiskue i Silkeborg 9 - 12 mdr. tæver Klassevinder
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. tæver Årsvinder
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing 6 - 9 mdr. tæver Klassevinder
     
     
Team Marlboro Lady - Jimmie
Klasse
Placering
06.11.11 Kombiskue i Frederikssund 9 - 12 mdr. tæver SL 2
25.09.11 Kombiskue i Amager 9 - 12 mdr. tæver SL 7
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. tæver SL 22
02.07.11 Landsdelsskue i Greve 4 - 6 mdr. tæver SL 6
02.06.11 Kombiskue i Vallensbæk 4 - 6 mdr. tæver SL 8
21.04.11 Kombiskue i Skovbo 4 - 6 mdr. tæver SL 14
     
     
Team Marlboro Lego - Marie Klasse Placering
29. - 31.07.11 SSM (svenske mesterskaber) 6 - 9 mdr. hanner SL 18
     
     
Team Marlboro Leopard - Lilli Klasse Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. hanner SL 11
26.06.11 Kombiskue Skanderborg 6 - 9 mdr. hanner SL 3
     
     
Team Marlboro Lucky  - Lone
Klasse
Placering
26.12.11 jule kombiskue i Slagelse Yngsteklasse tæver SG 6
06.11.11 Kombiskue i Frederikssund 9 - 12 mdr. tæver SL 6
25.09.11 Kombiskue i Amager 9 - 12 mdr. tæver SL 5
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. tæver SL 13
02.06.11 Kombiskue i Vallensbæk 4 - 6 mdr. tæver SL 4
     
     
Team Marlboro Madonna - Jørgen og Reinhart Klasse Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring 6 - 9 mdr. tæver SL 11
03.07.11 Kombiskue i Hjørring 4 - 6 mdr. tæver Klassevinder
     
     
Team Marlboro O'Grace - Camilla Klasse Placering
01.10.11 Kombiskue i Silkeborg 6 - 9 mdr. tæver SL 6
18.09.11 Kombiskue i Arhus 6 - 9 mdr. tæver SL 2
26.06.11 Kombiskue Skanderborg 4 - 6 mdr. tæver SL 5
     
     
Team Marlboro Sacco - Dorthe
Klasse
Placering
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Brugsklasse hanner F 9
     
     
Team Marlboro Tiger - Thomas
Klasse
Placering
06.11.11 Kombiskue i Frederikssund Brugsklasse hanner Klassevinder
25.09.11 Kombiskue i Amager Brugsklasse hanner Klassevinder
2. - 4.09.11 BSZS i Nürnberg Brugsklasse hanner F 15
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Brugsklasse hanner Årsvinder
03.07.11 Landsdelsskue i Bad Barmstedt,Tyskland Brugsklasse hanner F 3
19.06.11 Landsdelsskue i Berlin,Tyskland Brugsklasse hanner Klassevinder
14.05.11 Skue i Oldenburg-Hundsmühlen,Tyskland Brugsklasse hanner F 3
11.04.11 Skue i Westrhauderfehn Kr. Leer, Tyskland Brugsklasse hanner F 2
08.01.11 Skue i Nieuwjaarsclubmatch Drenthe, Holland Brugsklasse hanner F 2
 
   
     
Team Marlboro Ultima - Gitte
Klasse
Placering
27.02.11 Kombiskue i Suså Brugsklasse tæver F 2
     
     
Team Marlboro Vanco - Niller
Klasse
Placering
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Brugsklasse hanner F 13
29. - 31.07.11 SSM (svenske mesterskaber) Brugsklasse hanner F 13
03.07.11 Kombiskue i Hjørring Brugsklasse hanner F 2
26.06.11 Kombiskue Skanderborg Brugsklasse hanner F 5
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Brugsklasse hanner F 7
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Brugsklasse hanner F 9
02.04.11 Kombiskue Brønderslev Brugsklasse hanner F 4
     
     
Team Marlboro Pacey - Marc
Klasse
Placering
18.09.11 Kombiskue i Arhus 4 - 6 mdr. tæver SL 5
     
     
Team Marlboro Quno - Palle
Klasse
Placering
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Brugsklasse hanner F 5
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Brugsklasse hanner F 6
02.04.11 Kombiskue Brønderslev Brugsklasse hanner F 3
     
     
Team  Marlboro Venus Klasse Placering
16.10.11 Kombiskue Randers Brugsklasse tæver F 5
26.06.11 Kombiskue Skanderborg Brugsklasse tæver F 5
     
   
Team  Marlboro Xenia Klasse Placering
17.07.11 Kombiskue i Rønnede Brugsklasse tæver F 7
     
     
Team Marlboro Quess - Arne
Klasse
Placering
2. - 4.09.11 BSZS i Nürnberg Brugsklasse tæver F 35
12. - 14.08.11 HAS i Hjørring Brugsklasse tæver Årsvinder
17.07.11 Landsdelsskue Ostrhauderfehn Tyskland Brugsklasse tæver F 11
26.06.11 Landsdelsskue Bad Oeynhausen Tyskland Brugsklasse tæver F 6
13.06.11 Landsdelsskue i Ringkøbing Brugsklasse tæver Klassevinder
05.06.11 Landsdelsskue Rostock - Tyskland Brugsklasse tæver F 4
25.04.11 Landsdelsskue i Haderslev Brugsklasse tæver F 2
02.04.11 Kombiskue Brønderslev Brugsklasse tæver F 2
     
     
Team Marlboro Ebonie - Gitte
Klasse
Placering
01.10.11 Kombiskue i Silkeborg Brugsklasse tæver Klassevinder
18.09.11 Kombiskue i Arhus Brugsklasse tæver Klassevinder
     
3
NB! Har vi glemt dit resultat, så mail gerne til os.
Team Marlboro|Finn - Glenn - Gordon og Per | Copyright © Team Marlboro 2016 & 2017 - all rights reserved