Resultater / Ergebnisse » Skuer / Schau-Ergebnisse » 2019
Team Marlboro Eya årsvinder i 4-6 tæver LST på HAS 2018. En stolt ejer Chalotte og handler Glenn
Udstillingsresultater
 
     
Team Marlboro Aslan - Jette / Michael Klasse Placering
28.9.2019 Kombiskue i Køge Brugshanner V 3
12.5.2019 Skue i Asperden, Tyskland Brugshanner V 3
18.4.2019 Kombiskue i Skovbo Brugshanner V 4
     
Team Marlboro Apollo - Jette / Michael Klasse Placering
5. - 8.8.2019 Siegerschau i Nürnberg Unghunde hanner SG 52
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Unghunde hanner Sieger / årsvindersmiley
21.7.2019 Norsk Vinner Utstilling Unghunde hanner Sieger
14.7.2019 LG Schau Kronach Unghunde hanner SG 12
7.7.2019 LG Schau Naturpark Dümmer Unghunde hanner SG 9
29.6.2019 LD skue i Roskilde Unghunde hanner Klassevinder
23.6.2019 LG skue i Bordesholm, Tyskland Unghunde hanner SG 2
12.5.2019 Skue i Schleswig, Tyskland Unghunde hanner Klassevinder
26.1.2019 Skue i Varberg, Sverige Yngste hanner Klassevinder
19.1.2019 Skue i Schleswig, Tyskland Yngste hanner Klassevinder
     
Team Marlboro Aura - Glenn / Lars Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Unghunde tæver SG 5
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Unghunde tæver SG 6
12.5.2019 Skue i Asperden, Tyskland Unghunde tæver SG 3
5.5.2019 Kombiskue i Silkeborg Unghunde tæver SG 3
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Unghunde tæver SG 2
     
Team Marlboro Castor - Leif Klasse Placering
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Yngste hanner - LST SG 2
     
Team Marlboro Djambo - Jørgen Klasse Placering
6.10.2019 Kombiskue i kreds 11 Randers Brugshanner Klassevinder
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø Brugshanner Klassevinder
5. - 8.8.2019 Siegerschau i Nürnberg Brugshanner V 40
11.8.2019 LG Schau i Bad Fallingbostel, Tyskland Brugshanner V 16
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugshanner VA 4smiley
29.6.2019 LD skue i Roskilde Brugshanner V 2
16.6.2019 LG Skue i Gütersloh, Tyskland Brugshanner V 5
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugshanner V 2
25.5.2019 LD skue i Haderslev Brugshanner V 2
12.5.2019 Skue i Asperden, Tyskland Brugshanner V 2
5.5.2019 Kombiskue i Silkeborg Brugshanner V 2
18.4.2019 Kombiskue i Skovbo Brugshanner V 2
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Brugshanner V 3
     
Team Marlboro Duffy - Solveig / Gordon Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugsklasse tæver VA 3smiley
29.6.2019 LD skue i Roskilde Brugsklasse tæver V 3
     
Team Marlboro Enzo - Jeppe / Gordon Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Yngste hanner SG 10
29.6.2019 LD skue i Roskilde Yngste hanner Klassevinder
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Yngste hanner SG 3
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Yngste hanner Klassevinder
     
Team Marlboro Emma - Poul M Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Yngste tæver SG 4
13.7.2019 Ungdomsskuet Broby Yngste tæver Klassevinder
29.6.2019 LD skue i Roskilde Yngste tæver SG 6
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Yngste tæver SG 4
25.5.2019 LD sku i Haderslev Yngste tæver SG 3
5.5.2019 Kombiskue i Silkeborg Yngste tæver SG 2
     
Team Marlboro Eya - Chalotte Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Yngste tæver  - LST Siegerin / årsvindersmiley
29.6.2019 LD skue i Roskilde Yngste tæver - LST SG 3
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Yngste tæver - LST Klassevinder
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Yngste tæver - LST Klassevinder
     
Team Marlboro Gaby - Pia Klasse Placering
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø Unghunde tæver SG 2
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Yngste tæver SG 8
29.6.2019 LD skue i Roskilde Yngste tæver SG 10
16.6.2019 LG Skue i Gütersloh, Tyskland Yngste tæver SG 10
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Yngste tæver SG 6
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Yngste tæver SG 5
     
Team Marlboro Hilton - Karsten Klasse Placering
5. - 8.8.2019 Siegerschau i Nürnberg Brtugshanner VA 9

31.7.2019 Skue i Holland Brugshanner V 2
14.7.2019 LG Skue i Kronach, Tyskland Brugshanner Klassevinder
23.2.2019 Skue i Naturpark Dümer, Tyskland Brugshanner V 2
19.1.2019 Skue i Schleswig, Tyskland Brugshanner Klassevinder
     
Team Marlboro Inez - Peter / Gordon Klasse Placering
28.9.2019 Kombiskue i Køge Yngste tæver Klassevinder
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø Yngste tæver Klassevinder
5. - 8.8.2019 Siegerschau i Nürnberg Yngste tæver SG 123
11.8.2019 LG Schau i Bad Fallingbostel, Tyskland Yngste tæver SG 8
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Yngste tæver SG 2
12.5.2019 Skue i Asperden, Tyskland Yngste tæver SG 3
18.4.2019 Kombiskue i Skovbo Yngste tæver Klassevinder
7.4.2019 Skue i Haiger, Tyskland Yngste tæver SG 4
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg 9 - 12 tæver SL 2
23.2.2019 Skue i Naturpark Dümer, Tyskland 9 - 12 tæver SL 7
     
Team Marlboro Kanto - Henrik Klasse Placering
6.10.2019 Kombiskue i kreds 11 Randers Brugshanner V 3
     
Team Marlboro Karla - Glenn / Jette Klasse Placering
5. - 8.8.2019 Siegerschau i Nürnberg Brugsklasse tæver V 37
7.7.2019 LG Schau Naturpark Dümmer Brugsklasse tæver V 11
23.6.2019 LG skue i Bordesholm, Tyskland Brugsklasse tæver V 3
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugsklasse tæver Klassevinder
12.5.2019 Skue i Asperden, Tyskland Brugsklasse tæver V 2
     
Team Marlboro Kaya - Charlotte / Lars / Per Klasse Placering
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugsklasse tæver V 3
     
Team Marlboro Liva - Dorthe Klasse Placering
28.9.2019 Kombiskue i Køge Yngste tæver - LST Klassevinder
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø Yngste tæver - LST Klassevinder
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 9 - 12 tæver - LST SL 2
29.6.2019 LD skue i Roskilde 9 - 12 tæver - LST Klassevinder
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  9 - 12 tæver - LST Klassevinder
25.5.2019 LD sku i Haderslev 6 - 9 tæver - LST SL 3
     
Team Marlboro Luna Love-Good - Tom Klasse Placering
18.4.2019 Kombiskue i Skovbo 6 - 9 tæver SL 4
     
Team Marlboro Lydia - Pernille Klasse Placering
6.10.2019 Kombiskue i kreds 11 Randers Yngste tæver SG 4
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø Yngste tæver SG 3
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 9 - 12 tæver SL 8
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  9 - 12 tæver SL 2
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg 6 - 9 tæver SL 4
     
Team Marlboro Mikaya - Bettina Klasse Placering
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg 4 - 6 tæver SL 2
     
Team Marlboro Naxos - Pelle Klasse Placering
18.4.2019 Kombiskue i Skovbo Brugshanner V 5
     
Team Marlboro Naya - Andreas Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugstæver V 1
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Brugstæver V 3
     
Team Marlboro Nero - Kim / Per Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 6 - 9 hanner SL 13
29.6.2019 LD skue i Roskilde 6 - 9 hanner SL 5
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  6 - 9 hanner SL 3
     
Team Marlboro Nessa - Jeanette / Per Klasse Placering
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  6 - 9 tæver SL 3
     
Team Marlboro Pacco - Ole Klasse Placering
28.9.2019 Kombiskue i Køge Brugshanner - LST Klassevinder
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø Brugshanner - LST Klassevinder
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugshanner - LST Sieger / årsvindersmiley
     
Team Marlboro Percy - Niller / Gordon Klasse Placering
6.10.2019 Kombiskue i kreds 11 Randers 9 - 12 hanner Klassevinder
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø 6 - 9 hanner  Klassevinder
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 6 - 9 hanner SL 8
29.6.2019 LD skue i Roskilde 4 - 6 hanner SL 3
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  4 - 6 hanner SL 3
25.5.2019 LD skue i Haderslev 4 - 6 hanner SL 4
     
Team Marlboro Ponto - Ole Klasse Placering
6.10.2019 Kombiskue i kreds 11 Randers 9 - 12 hanner  SL 2
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 6 - 9 hanner SL 9
29.6.2019 LD skue i Roskilde 4 - 6 hanner SL 5
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  4 - 6 hanner SL 6
     
Team Marlboro Olivia - Helle Klasse Placering
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugstæver V 5
     
Team Marlboro Qato - Mette  Klasse Placering
6.10.2019 Kombiskue i kreds 11 Randers 6 - 9 hanner SL 2
     
Team Marlboro Que Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 6 - 9 hanner SL 15
29.6.2019 LD skue i Roskilde 4 - 6 hanner SL 4
     
Team Marlboro Qutie - Pia Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 6 - 9 hanner SL 3
     
Team Marlboro Renata - Betina Klasse Placering
2.6.2019 Udstilling Babyklasse 4 af 25
     
Team Marlboro Ricco - Solvej / Per Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 4 - 6 hanner Sieger / årsvindersmiley
29.6.2019 LD skue i Roskilde 4 - 6 hanner SL 2
     
Team Marlboro Sadio - Susanne Klasse Placering
28.9.2019 Kombiskue i Køge 4 - 6 hanner SL 5
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø 4 - 6 hanner SL 3
     
Team Marlboro Saga - Saga Klasse Placering
28.9.2019 Kombiskue i Køge 4 - 6 tæver SL 5
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø 4 - 6 tæver SL 3
     
Team Marlboro Sille - Glenn Klasse Placering
5. - 8.8.2019 Siegerschau i Nürnberg Brugsklasse tæver V 83
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugsklasse tæver V 4
28.7.2019 LG Schau Hamm/Westfallen Brugsklasse tæver V 22
7.7.2019 LG Schau Naturpark Dümmer Brugsklasse tæver V 16
29.6.2019 LD skue i Roskilde Brugsklasse tæver V 5
23.6.2019 LG skue i Bordesholm, Tyskland Brugsklasse tæver V 5
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugstæver V 2
     
Team Marlboro Smilla - Søren / Gordon Klasse Placering
6.10.2019 Kombiskue i kreds 11 Randers Brugstæver Klassevinder
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø Brugstæver V 2
28.7.2019 LG Schau Hamm/Westfallen Brugstæver V 21
29.6.2019 LD skue i Roskilde Brugstæver V 8
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugstæver V 4
     
Team Marlboro Tasha - Terje Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Veteran tæver V 2
29.6.2019 LD skue i Roskilde Veteran tæver V 2
     
Team Marlboro Una - Gitte / Gordon Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugstæver V 2
     
Team Marlboro Uno - Gordon Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugshanner VA 2smiley
29.6.2019 LD skue i Roskilde Brugshanner Klassevinder
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugshanner Klassevinder
5.5.2019 Kombiskue i Silkeborg Brugshanner Klassevinder
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Brugshanner Klassevinder
     
Team Marlboro Vector - Kim Klasse Placering
29.9.2019 Skue i Thailand Brugshanner V 3
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugshanner V 3
5.5.2019 Kombiskue i Silkeborg Brugshanner V 3
     
Team Marlboro Walleby - Chalotte Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Brugshanner - LST V 3
29.6.2019 LD skue i Roskilde Brugshanner - LST SG 1
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Brugshanner - LST Klassevinder
30.3.2019 Kombiskue i Skanderborg Brugshanner - LST Klassevinder
     
Team Marlboro Zasi - Gordon Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Veteran tæver Siegerin / årsvinder
29.6.2019 LD skue i Roskilde Veteran tæver Klassevinder
     
Boss von der Salehof -Niki / Per Klasse Placering
5. - 8.8.2019 Siegerschau i Nürnberg Yngste hanner SG 3
11.8.2019 LG Schau i Bad Fallingbostel, Tyskland Yngste hanner Klassevinder
14.7.2019 LG Schau i Essen, Tyskland Yngste hanner Klassevinder
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Yngste hanner Klassevinder
7.4.2019 Skue i Haiger, Tyskland 9 - 12 hanner Klassevinder
23.2.2019 Skue i Naturpark Dümer, Tyskland 9 - 12 hanner Klassevinder
     
Ulle von Tronje - Per / Niki Klasse Placering
21.9.2019 Skue i kreds 25 Søndersø 9 - 12 hanner Klassevinder
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede 6 - 9 hanner Sieger / årsvindersmiley
17.7.2019 Belgisk Siegerschau 6 - 9 hanner SL 2
29.6.2019 LD skue i Roskilde 6 - 9 hanner SL 4
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  4 - 6 hanner Klassevinder
5.5.2019 Kombiskue i Silkeborg 4 - 6 hanner Klassevinder
18.4.2019 Kombiskue i Skovbo 4 - 6 hanner Klassevinder
     
Thomsebo Viza Klasse Placering
2. - 4.8.2019 HAS kreds 8 Rønnede Undhunde tæver Siegerin / årsvindersmiley
29.6.2019 LD skue i Roskilde Yngste tæver Klassevinder
9.6.2019 Pinseskue i kreds 32 Ringkøbing  Yngste tæver SG 2
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
NB! Har vi glemt dit resultat, så mail gerne til os.
Team Marlboro| Glenn, Gordon og Per | Copyright © Team Marlboro 2018 & 2019 - all rights reserved