Team Marlboro Apollo |
Klasse |
Placering |
31.7.2022 SSM i Vårgårda, Sverige |
Brugshanner |
V 2 |
24.7.2022 Norsk Vinner Utstilling |
Brugshanner |
VA 2 |
11.6.2022 Skue i Brandrudsletta, Norge |
Brugshanner |
Klassevinder |
4.6.2022 Skue i Trondheim, Norge |
Brugshanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Aslan - Morten |
Klasse |
Placering |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
Veteranhanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Bina - Søren / Per |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
Brugsklasse |
V 5 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
Brugstæver |
V15 |
|
|
|
Team Marlboro Cayla - Uffe |
Klasse |
Placering |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Unghunde tæver |
SG 5 |
|
|
|
Team Marlboro Ebonie - Per |
Klasse |
Placering |
6.3.2022 Skue i Randers |
Unghunde tæver |
SG 2 |
|
|
|
Team Marlboro Fight - Niller |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
Brugsklasse hanner |
V 4 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Unghunde hanner |
SG 2 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
Unghunde hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Filuca - Louise |
Klasse |
Placering |
6.3.2022 Skue i Randers |
Unghunde tæver |
SG 5 |
|
|
|
Team Marlboro Gaby - Pia og Niller |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Brugstæver |
V 9 |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
Brugstæver |
V 4 |
|
|
|
Team Marlboro Gamba - Per |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Unghunde tæver |
SG 3 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Unghunde tæver |
SG 3 |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
Unghunde tæver |
SG 2 |
3.4.2022 Skue i Haderslev |
Unghunde tæver |
SG 4 |
13.3.2022 Skue i Krefeld, Tyskland |
Unghunde tæver |
SG 5 |
6.3.2022 Skue i Randers |
Unghunde tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Inez - Peter / Gordon |
Klasse |
Placering |
29.8.2022 LG skue i Stralsund, Tyskland |
Brugstæver |
V 29 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Brugstæver |
V 1 |
21.7.2022 Belgisk Siegerschau |
Brugstæver |
V 8 |
10.7.2022 LG skue i Kalletal, Tyskland |
Brugstæver |
V 3 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
Brugstæver |
V 4 |
12.6.2022 Skue i Dabringhausen |
Brugstæver |
V 3 |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
Brugstæver |
V 2 |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
Brugstæver |
V 2 |
14.4.2022 Skue i Skovbo |
Brugstæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Kala - Jette |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Yngste tæver-lst |
SG 2 |
14.4.2022 Skue i Skovbo |
Yngste tæver-lst |
SG 2 |
27.2.2022 Skue i Furesø |
Yngste tæver-lst |
SG 2 |
|
|
|
Team Marlboro Kaya - Charlotte og Lars |
Klasse |
Placering |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Brugstæver |
V 2 |
|
|
|
Team Marlboro Nina - Peter / Per |
Klasse |
Placering |
17.7.2022 LG skue i Hamborg, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 2 |
10.7.2022 LG skue i Kalletal, Tyskland |
Yngste tæver |
SG 6 |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
Yngste tæver |
Klassevinder |
14.4.2022 Skue i Skovbo |
Yngste tæver |
Klassevinder |
13.3.2022 Skue i Krefeld, Tyskland |
9-12 tæver |
Klassevinder |
6.3.2022 Skue i Randers |
9-12 tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Oline - Christina |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Veteran tæver |
Siegerin / årsvinder |
|
|
|
Team Marlboro Pacco - Ole |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
Brugshanner - lst |
V 2 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
Brugshanner - lst |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Power - Kim / teamet |
Klasse |
Placering |
22. - 25.9.2022 Siegerschau Nürnberg, Tyskland |
Yngste hanner |
SG 37 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Yngste hanner |
SG 2 |
31.8.2022 Naturpark Dümmer |
Yngste hanner |
SG 11 |
10.7.2022 LG skue i Kalletal, Tyskland |
Yngste hanner |
SG 3 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
Yngste hanner |
SG 2 |
12.6.2022 Skue i Dabringhausen |
Yngste hanner |
SG 4 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Yngste hanner |
SG 2 |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
9-12 hanner |
Klassevinder |
14.4.2022 Skue i Skovbo |
9-12 hanner |
Klassevinder |
6.3.2022 Skue i Randers |
9-12 hanner |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Quarma - Brian |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
9-12 tæver - lst |
Siegerin / årsvinder |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
6-9 tæver - lst |
Klassevinder |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
6-9 tæver - lst |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Quennie - Peter / teamet |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
|
Siegerin / årsvinder |
17.7.2022 LG skue i Hamborg, Tyskland |
9-12 tæver |
Klassevinder |
10.7.2022 LG skue i Kalletal, Tyskland |
9-12 tæver |
Klassevinder |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
9-12 tæver |
Klassevinder |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
6-9 tæver |
Klassevinder |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
6-9 tæver |
Klassevinder |
14.4.2022 Skue i Skovbo |
6-9 tæver |
Klassevinder |
6.3.2022 Skue i Randers |
4-6 tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Reinhard - Kåre |
Klasse |
Placering |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
6-9 hanner |
SL 6 |
|
|
|
Team Marlboro Ricco - Inger |
Klasse |
Placering |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Brugshanner |
V 3 |
|
|
|
Team Marlboro Rosie - Karina |
Klasse |
Placering |
6.3.2022 Skue i Randers |
Brugshanner |
V 5 |
|
|
|
Team Marlboro Selma - Lars / Gordon |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
9-12 tæver |
SL 5 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
6-9 tæver |
SL 3 |
|
|
|
Team Marlboro Storm - Henning / teamet |
Klasse |
Placering |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
6-9 hanner - lst |
SL 2 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
6-9 hanner - lst |
Klassevinder |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
6-9 hanner - lst |
Klassevinder |
6.3.2022 Skue i Randers |
4-6 hanner - lst |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Surprise - Tommy |
Klasse |
Placering |
14.4.2022 Skue i Skovbo |
4-6 tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Tess - Lone |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
Brugsklasse - lst |
V 2 |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
Åben tæver - lst |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Tjalfe - Niller |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
9-12 hanner |
Klassevinder |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
9-12 hanner |
SL 2 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
6-9 hanner |
Klassevinder |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
6-9- hanner |
SL 2 |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
4-6 hanner |
Klassevinder |
3.4.2022 Skue i Haderslev |
4-6 hanner |
SL 2 |
6.3.2022 Skue i Randers |
4-6 hanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Trixie - Bodil |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
9-12 tæver |
SL 7 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
9-12 tæver |
SL 7 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
6-9 tæver |
SL 8 |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
6-9 tæver |
SL 4 |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
4-6 tæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Twisted Gin and Lemon |
Klasse |
Placering |
19.11.2022 Skue i Frederikssund |
Yngste hanner - lst |
SG 2 |
1.10.2022 Skue i Randers |
9-12 hanner - lst |
SL 2 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
9-12 hanner-lst |
SL 2 |
13.3.2022 Skue i Frederikssund |
4-6 hanner-lst |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Ultra - Mai / Gordon |
Klasse |
Placering |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Veterantæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Una - Gitte / Gordon |
Klasse |
Placering |
30.4.2022 Skue i Tarm-Skjern |
Brugstæver |
V 5 |
6.3.2022 Skue i Randers |
Brugstæver |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Usher - Solvej og Mik |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
6-9 hanner |
SL 3 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
6-9 hanner |
SL 2 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
4-6 hanner |
SL 4 |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
4-6 hanner |
SL 3 |
|
|
|
Team Marlboro Viola - Jeanette / Teamet |
Klasse |
Placering |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
6-9 tæver |
SL 9 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
4-6 tævet |
SL 5 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
4 - 6 tæver |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Vinston - teamet |
Klasse |
Placering |
22. - 25.9.2022 Siegerschau Nürnberg, Tyskland |
Brugshanner |
V 27 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Brugshanner |
Sieger / årsvinder |
21.7.2022 Belgisk Siegerschau |
Brugshanner |
V 1 |
17.7.2022 LG skue i Hamborg, Tyskland |
Brugshanner |
V 2 |
10.7.2022 LG skue i Kalletal, Tyskland |
Brugshanner |
V 5 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
Brugshanner |
V 2 |
12.6.2022 Skue i Dabringhausen |
Brugshanner |
V 2 |
13.3.2022 Skue i Krefeld, Tyskland |
Brugshanner |
Klassevinder |
|
|
|
Team Marlboro Wega - Søren / Gordon |
Klasse |
Placering |
22. - 25.9.2022 Siegerschau Nürnberg, Tyskland |
Brugstæver |
V 63 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
Brugstæver |
V 3 |
31.8.2022 Naturpark Dümmer |
Brugstæver |
V 19 |
25.6.2022 LD skue i Silkeborg |
Brugstæver |
V 6 |
12.6.2022 Skue i Dabringhausen |
Brugstæver |
V 7 |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
Brugstæver |
V 6 |
|
|
|
Team Marlboro Xappa - teamet |
Klasse |
Placering |
22. - 25.9.2022 Siegerschau Nürnberg, Tyskland |
Brugshanner |
V 53 |
17.7.2022 LG skue i Hamborg, Tyskland |
Brugshanner |
V 6 |
12.6.2022 Skue i Dabringhausen |
Brugshanner |
V 4 |
5.6.2022 Skue i Ringkøbing |
Brugshanner |
V 2 |
26.5.2022 LD skue i Rønnede |
Brugshanner |
V 3 |
6.3.2022 Skue i Randers |
Brugshanner |
Klassevinder |
13.3.2022 Skue i Krefeld, Tyskland |
Brugshanner |
V 3 |
|
|
|
Team Marlboro Zambia - Brian |
Klasse |
Placering |
19.11.2022 Skue i Frederikssund |
Brugstæver |
V 3 |
|
|
|
Team Marlboro Yenny - Søren / temaet |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
6-9 tæver |
SL 2 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
4-6 tæver |
SL 2 |
|
|
|
Team Marlboro Zasko - Lars / teamet |
Klasse |
Placering |
1.10.2022 Skue i Randers |
6-9 hanner |
SL 3 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
4-6 hanner |
SL 6 |
|
|
|
Team Marlboro Zoya - Peter / teamet |
Klasse |
Placering |
19.11.2022 Skue i Frederikssund |
6-9 tæver |
SL 4 |
1.10.2022 Skue i Randers |
6-9 tæver |
SL 3 |
5. - 7.8.2022 HAS i Furesø |
4-6 tæver |
SL 8 |
|
|
|
Xander von Tronje - Nikolaus / teamet |
Klasse |
Placering |
22. - 25.9.2022 Siegerschau Nürnberg, Tyskland |
Brugshanner |
V 12 |
17.9.2022 Skue i Tyskland |
Brugshanner |
V 2 |
29.8.2022 LG skue i Stralsund, Tyskland |
Brugshanner |
V 9 |
21.8.2022 LG skue i Hamm, Tyskland |
Brugshanner |
V 8 |
|
|
|
Xuse von Tronje - Nikolaus / holder: Per |
Klasse |
Placering |
22. - 25.9.2022 Siegerschau Nürnberg, Tyskland |
Brugstæver |
VA 15 |
29.8.2022 LG skue i Stralsund, Tyskland |
Brugstæver |
V 7 |
21.8.2022 LG skue i Hamm, Tyskland |
Brugstæver |
V 3 |
21.7.2022 Belgisk Siegerschau |
Brugstæver |
VA 2 |
12.6.2022 Skue i Dabringhausen |
Brugstæver |
Klassevinder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|